Třídění odpadu pomůže aplikace i sběrné nádoby zdarma

Třídění odpadu pomůže aplikace i sběrné nádoby zdarma

Hned dvě novinky z oblasti třídění dopadu představila začátkem listopadu brněnská společnost SAKO. 

V prvním případě je v hlavní roli spolupráce uvědomělého tříditele odpadu a moderních technologií. Pokud v Brně najdete přeplněný kontejner, stačí jej vyfotit a poslat přes novou aplikaci. Dispečink svozu okamžitě ví, kam má poslat vozy. Zabrání se tak přeplňování nádob a následně také nepořádku kolem sběrných míst. 

Aplikace umožňuje velice rychlou informovanost dispečinku svozu o přeplněné nádobě. Dispečer svozu může reagovat, buď zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy, nebo v případně nepořádku, zařazením do úklidové trasy.

QR kódy jsou součástí samolepky umístěné na žlutých kontejnerech. 

A co dalšího aplikace nabízí? Upozornění o přeplněném kontejneru. Snadné nalezení kontejneru a sběrných středisek v okolí. Všechny informace týkající se třídění odpadu.

Druhá novinky ve třídění odpadu se týká městské části Brno-střed. Tamní radnice totiž ve spolupráci s firmou SAKO nabízí zdarma občanům městské části doplnění nebo výměnu části černých sběrných nádob na směsný odpad za popelnice na papír nebo plasty. 

O výměnu kontejnerů či jejich doplnění lze žádat do čtvrtka 10. listopadu 2016, aby bylo možné včas podat žádost o dotaci. Požadavky na doplnění nebo výměnu budou předány firmě SAKO, která postupně začne nádoby na separovaný sběr doplňovat a vyměňovat. V případě využití této služby se můžete obrátit ozvat na e-mail: marta.vojackova@brno-stred.cz nebo volat na telefonní číslo: 542 526 341. Stačí uvést adresu domu a počet černých popelnic, které chce žadatel vyměnit za nádoby na separovaný odpad, případně kolik barevných nádob by potřeboval doplnit.

Partneři projektu

Brněnské komunikace
Teplárny Brno
Dopravní podnik města Brna
Technické sítě Brno
SAKO